مواد اولیه تولید کود | خرید و فروش مواد اولیه ارگانیک کارخانجات تولید کود

بازدید: 3,629 بازدید
کمبود نیتروژن و اهمیت آن برای مواد اولیه تولید کود
5/5 - (1 امتیاز)

خرید مواد اولیه تولید کود تا چه اندازه دارای اهمیت است؟

هر ماده ای که برای تقویت خاک و افزایش حاصلخیزی خاک از نظر کمی و کیفی عملکرد محصول را افزایش دهد کود کشاورزی نام دارد.کودها در مجموع به سه دسته تقسیم میشوند: کود شیمیایی, کود ارگانیک ,بیولوژیک. در این مقاله همراه آرمان بذر سپاهان باشید.

خرید مواد اولیه تولید کود از آن جهت دارای اهمیت است که اگر قرار است محصولات با کیفیت داشته باشیم نیاز به مواد اولیه تولید کود با کیفیت نیز داریم. اکثر کودهایی که در کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرند حاوی سه ماده اصلی نیتروژن -پتاسیم –و فسفر هستند.

نیتروژن:

نیتروژن مهمترین عنصر در تغذیه و رشد رویشی گیاه به حساب می آید و باعث گلدهی تشکیل میوه و رشد سبزینگی میشود. کمبود نیتروژن در گیاه  باعث کاهش فتوسنتز و سبزینگی گیاه میشود. بنابراین کمبود آن موجب زرد شدن برگها میشود.  همچنین باعث توقف رشد رویشی گیاه ریزش گلها و کوچک ماندن میوه ها میشود.

کمبود نیتروژن و اهمیت آن برای مواد اولیه تولید کود
کمبود نیتروژن و اهمیت آن برای مواد اولیه تولید کود

 

پتاسیم و اهمیت آن برای مواد اولیه تولید کود

پتاسیم مهمترین عنصر در بین ترکیبات معدنی گیاه است. پتاسیم نقش بسزایی در پایین نگه داشتن پتانسیل اسمزی سلول های ریشه به عهده دارد.

در اثر کمبود پتاسیم در گیاه رشد رویشی گیاه کاهش پیدا میکند . اگر میزان پتاسیم مصرفی گیاه به حد شدیدی کاهش پیدا کند شاهد زردی و سوختگی برگهای گیاه خواهیم بود.  همچنین کمبود پتاسیم باعث بد شکل شدن میوه ها و پژمردگی گیاه میشود.

پتاسیم در کود
پتاسیم در کود

 

فسفر

فسفر یکی از مهمترین عناصر مورد استفاده و  مورد نیاز گیاه است که باید به صورت صحیح پس  از نیتروژن و پتاسیم مورد استفاده قرار بگیرد.کمبود فسفر در گیاه از مهمترین کاربردهای فسفر افزایش رشد ریشه است که با کمبود این عنصر شاهد کاهش و توقف رشد ریشه و همچنین اندام های زایشی خواهیم بود (علائم کمبود فسفر در گیاه) .همچنین کمبود این عنصر باعث تغییر رنگ برگها و ارغوانی شدن آنها میشود. نرم شدن گوشت میوه و کاهش تعداد گلها نیز از دیگر نشانه های کاهش فسفر در گیاه است.

فسفر و اهمیت آن در مواد اولیه تولید کود
فسفر و اهمیت آن در مواد اولیه تولید کود

آرمان بذر و فروش مواد اولیه ارگانیک تولید کود

اگر به فکر خرید مواد اولیه تولید کود هستید آرمان بذر سپاهان همراه شماست. آرمان بذر ارائه دهنده مواد اولیه ای مانند کود هیومیک اسید 75 درصد، کود فولویک اسید 50 درصد، کود آمینو اسید 76 درصد و کود عصاره جلبک دریایی 16 درصد است. تمامی این مواد اولیه تولید کود دارای ثبت مواد کودی هستند. همچنین این مواد دارای حلالیت 100 درصد نیز می باشند.

تولید مواد خام ارتباط مستقیم با تولید محصول نهایی دارد.از این رو خرید مواد اولیه تولید کود به منظور در دسترس قرار گرفتن عناصر حیاتی و مورد نیاز گیاه دارای اهمیت است.

همچنین جهت آشنایی شما همراهان در ادامه به معرفی انواع کود NPK  میپردازیم که حاوی هر یک از عناصر نیتروژن ,فسفر و پتاسیم است.

 

چند نمونه کود NPK

کود NPK ترکیبی از سه ماده اصلی سازنده انواع کود کشاورزی است که در خرید مواد اولیه کود از مهمترین و اساسی ترین عناصر مورد نیاز می باشند. کود های NPK  انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز گیاه به عناصر نیتروژن ,فسفر و پتاسیم از هر یک از این انواع استفاده میشود. استفاده از کود های NPK برای رفع نیازهای اساسی غذایی گیاهان در صنعت کشاورزی موثر است.

 خرید مواد اولیه کودهای شیمیایی به دو دسته عناصر کم مصرف(میکرو المنت) و عناصر پر مصرف (ماکروالمنت) تقسیم بندی میشوند. که در کودهای NPK  نیز کاربرد دارند .

یکی از مهمترین کودهای NPK کود 20 20 20 می باشد که حاوی مقادیر مساوی از هر یک از عناصر نیتروژن, فسفر و پتاسیم است.همچنین به همراه میکروالمنت هایی نظیر آهن,روی ,بور, منگنز و مولیبدن غنی شده است که ترکیبی مناسب برای ایجاد توازن تغذیه ای در طی مراحل رشد گیاه می باشد.

اگر در مصارف کشاورزی برای مثال نیاز به ریشه زایی ,گل زایی نیاز به کود های فسفر بالا داشتیم باید از کود 12 61 0 که تامین کننده فسفر مورد نیاز گیاه به خصوص در مراحل ابتدایی رشد است استفاده کنیم.

خرید مواد اولیه تولید کود در تهیه هر یک از  انواع کود های NPK موثر است.

اگر نیاز به تولید میوه هایی با کیفیت بالا دارای رنگو لعاب و طعم بهتر میوه ها داشتیم و یا میوه هایی که مستعد تنش ها می باشند برای رفع این تنش ها به کود های پتاس بالا نظیر کود 15 5 30 که حاوی مقادیر بالایی پتاسیم غنی شده با ریز مغذی ها هستند نیاز داریم.

همانطور که قابل ملاحظه است خرید مواد اولیه تولید کود برای تهیه هر یک از عناصر کودهای NPK با توجه به مصارف گیاهان به نسبت عناصر مورد نیاز حائز اهمیت است.

راهنمای تشخیص کود شیمیایی مورد نیاز

 یکی از روش های خرید کود شیمیایی مناسب دقت کردن به درصد مواد به کاربرده شده در آن کود است که با توجه به نیاز هر کود خرید مواد اولیه کود شیمیایی صورت میگیرد. برای مطلع شدن از این مواد می توانید درصد آنها را در قسمت اطلاعات کود ملاحظه کنید که بیانگر هر یک از عناصر N-P–K به کار برده شده در این کود است.

 

مشاوره و ثبت سفارش

شما همراهان و عزیزان میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. آرمان بذر در روز های کاری آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

شماره های تماس:

03137816045

03137816046

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

No products in the cart.

Return To Shop
ورود به سایت