کود عصاره جلبک دریایی

Rate this page

کود عصاره جلبک دریایی چیست

کود عصاره جلبک دریایی طیف گسترده ای از مواد مغذی با ارزش برای رشد گیاهان را تامین میکند. این کود ارگانیک یک منبع تولید پایدار است و بدون آسیب رساندن به محیط زیست باعث افزایش بازده رشد میشود. مزایای این کود بسیار فراوان میباشد اما مصرف آن توسط کشاورزان بسیار ناچیز است که یکی از علل آن عدم اطلاع از مزایای فراوان این نوع کود میباشد. این کود در بهبود کمی و کیفی محصولات نقش بسزایی دارند و با تولید محصولات سالم و طبیعی باعث سود دهی مناسب برای کشاورزان میشود.

به طور کلی جلبک ها در سه دسته قهوه ای، قرمز و سبز قرار دارند که بیشتر جلبک های های قهوه‌ ای برای کود استفاده میشوند. بیشتر محصولات تولیدی و کود های دریای از جلبک های قهوه‌ ای به دست می ‌آیند. جلبک دریایی دارای عناصر کمیابی مثل آهن، مس، پتاسیم، فسفر، نیتروژن و منیزیوم میباشد که هر کدام از این عناصر نقش مهمی در رشد و نمو محصولات دارند. مقادیر فراوان فیبر نقش مهمی در بهبود خواص شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی بستر کشت دارد که میتواند باعث افزایش توانایی حفظ آب، کنترل pH و افزایش تبادل کاتیونی خاک شود. جلبک دریایی حاوی 60 نوع ویتامین ، مواد معدنی و آنزیم میباشد که باعث افزایش رشد و کیفیت محصول و تقویت خاک میشوند.

خواص کود عصاره جلبک دریایی

استفاده از کود عصاره جلبک دریایی میتواند باعث رشد جوانه زنی شود و استفاده از آن باعث افزایش پروتئین مواد غذایی و کیفیت محصول میشود. در واقع استفاده از این کود باعث افزایش جذب مواد غذایی از خاک شده و تولید محصول را افزایش میدهد. میزان مقاومت گیاهان مختلف در برابر شرایط تنش زا متفاوت میباشد و استفاده از کود عصاره جلبک دریایی باعث افزایش مقاومت در شرایط تنش زا مانند کاهش زیاد دما و سرما میشود.

تقویت رشد محصول و گیاهان باعث جلوگیری از هجوم آفات میشود و عناصر ریز مغذی را بلافاصله در دسترس گیاهان قرار میدهد. استفاده از این کوتاه باعث بهبود تهویه خاک میشود. مطالعات و تحقیقات متعددی در سراسر جهان اثرات مثبت کود عصاره جلبک دریایی را تایید کرده اند. استفاده از این کود برای محصولات میتواند مزایای زیادی برای انسان نیز داشته باشد. آنتی اکسیدان های قوی، ویتامین ها و ریز مغذی موجود در کود جذب محصولات میشود و استفاده از این محصولات توسط انسان اثرات مثبتی را به همراه دارد.

به طور کلی خواص این کود شامل افزایش رشد ریشه، بهبود جوانه زنی بذر، افزایش تعداد گل، افزایش کیفیت میوه، افزایش اندازه میوه، افزایش درصد قند، کاهش استرس در گیاهان و افزایش جذب مواد معدنی از خاک میباشد. گیاهان و درختانی که از کود جلبکی استفاده کرده اند عملکرد بهتری دارند و بازده محصول آن ها بیشتر خواهد بود.  همچنین آلژینات موجود در جلبک ها با فلزات موجود در خاک واکنش داده و باعث تولید پلیمر هایی میشود که این پلیمر ها خواص فیزیکی خاک را بهبود میبخشند و منجر به افزایش ظرفیت نگهداری رطوبت خاک میشوند.

خواص مفید عصاره کود جلبک دریایی

خواص مفید عصاره کود جلبک دریایی

هورمون های مفید موجود در کود عصاره جلبک دریایی

هورمون های موجود در کود جلبک  دریایی اهمیت زیادی در بهبود و رشد گیاهان دارند. از جمله این هورمون های مهم شامل اکسین ها، سیتوکینین ها، بتائین ها و ژیبرلین ها میباشند. اکسین ها باعث تعادل در سرعت رشد میشوند و و از تشکیل جوانه در زمان های نامناسب جلوگیری میکنند. اکسین ها هم میتوانند رشد را به تاخیر بیندازند و هم میتوانند باعث تحریک رشد شوند. سیتوکینین ها گروه دیگر از هورمون های جلبک دریایی هستند که باعث فعال سازی و تحریک رشد میشوند. سیتوکین ها با هدایت مواد به سمت برگ ها نقش مهمی در تحریک رشد دارند و همین طور باعث افزایش مقاومت گیاهان در برابر یخ زدگی میشوند و روند پیری را به تاخیر می ‌اندازند. بتائین ها نقش قابل توجهی در افزایش توانایی جذب آب دارند و باعث افزایش مقاومت در برابر خشکی میشوند نقش بتائین ها در دوره‌های تنش قابل توجه می باشد.

بهترین عصاره کود جلبک دریایی را از کجا تهیه کنیم

استفاده از عصاره کود جلبک دریایی در صنایع کشاورزی در کشورهای پیشرفته دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است که از مهمترین علل آن مفید بودن کوتاه هم برای محصول و هم برای حاصلخیزی خاک است و از طرفی تاثیرات آنها بر رشد گیاهان طولانی مدت میباشد.

با توجه به نقش ارزشمند تولید محصول کشاورزی شرکت آرمان بذر سپاهان با تهیه و توزیع این محصولات با کیفیت در تلاش است تا گام کوچکی در جهت افزایش کیفیت محصولات کشاورزی بردارد. افزایش کیفیت محصولات کشاورزی هم باعث سود دهی فراوان  برای کشاورزان و و هم باعث ارتقا سلامت جامعه می شود. اگر قصد خرید این محصول ارزشمند را دارید می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت آرمان بذر سپاهان جزئیات  محصول بیشتر آشنا شوید و همینطور می توانید از طریق ارتباط با مشاوران فروش اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تمامی محصولات آرمان بذر سپاهان در وبسایت این شرکت موجود می باشد. محصولات آرمان بذر سپاهان در عین کیفیت دارای قیمت به بازار می باشد و در صورت عدم رضایت محصول امکان بازگشت وجه وجود دارد. خرید تحویل سریع در کمترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد. 

خواص مفید عصاره کود جلبک دریایی در کشاورزی