95024977 031

سیفر‌استار | Seafer Star

seaferstar

شماره ثبت ماده کودی: 88290

سیفر‌استار | Seafer Star

کود عصاره جلبک دریایی
ویژه افزایش گل‌دهی

کاربرد کود عصاره‌ی جلبک دریایی در کشاورزی نوین

جلبک‌­ها برای اولین بار در قرن نوزدهم توسط ساحل نشینان، به عنوان کود کشاورزی مورد استفاده قرار گرفتند. جلبک­ها دارای تنوع نسبتاً بالایی هستند که در این میان جلبک­های قهوه­ا­ی از جمله آسکوفیلوم نودوسوم از اهمیت ویژه­ای برخوردار هستند.

امروزه استفاده از کودهای حاوی عصاره­‌ی جلبک دریایی به روش­های محلول­‌پاشی وکود­آبیاری برای افزایش کیفیت و کمیت انواع محصولات کشاورزی بسیار متداول است. جلبک­ها به دلیل دارا بودن میزان بالایی از فیبر، موجب بهبود بافت خاک و همچنین حفظ رطوبت خاک می­‌شوند.

به علاوه عصاره­ی جلبک دریایی با دارا بودن عناصر ماکرو، میکرو،  آمینواسیدها، کربن آلی، پلی ساکاریدها و هورمون­‌های محرک رشد نظیر اُکسین، سیتوکینین و جیبرلین موجب طویل شدن سلول، افزایش فتوسنتز و میزان کلروفیل برگ، افزایش گل‌دهی و میو‌ه‌­دهی و به علاوه افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش‌­های محیطی (شوری، خشکی، سرمازدگی) و همچنین آفات و بیماری‌ها می‌­شود. 

فواید استفاده از کود جلبکِ سیفراستار

1- افزایش تحمل گیاهان در برابر تنش‌­های محیطی: مواد آلی و برخی هورمون­‌های رشد گیاهی از جمله سیتوکینین با تنظیم فشار اُسمزی و مهار کردن رادیکال­‌های آزاد عامل استرس، نقش مهمی در افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش­‌های محیطی دارد.

2- تقویت سیستم دفاعی گیاه: (( پلی ساکاریدها )) و (( اُلیگوساکاریدهای )) موجود درعصاره­‌ی جلبک دریایی دارای فعالیت بیولوژیک است و باعث القاء پاسخ های دفاعی در گیاهان می­‌شوند. به علاوه لامینارین نیزموجب تقویت سیستم دفاعی گیاه و تولید ترکیبات ضد قارچی درگیاه می­‌شود.

3- افزایش ریشه زایی و حجم ریشه: ترکیب مانیتول موجود در عصاره­ی جلبک دریایی موجب کنترل و مقابله با تنش‌­های محیطی ازجمله تنش دمایی از طریق افزایش سرعت انتقال مواد غذایی می‌­شود و به علاوه هورمون سیتوکینین تأثیر مستقیمی در ریشه ­زایی گیاه دارد.

4- افزایش ریشه‌­زایی و حجم ریشه: ترکیب مانیتول موجود در عصاره­ی جلبک دریایی موجب کنترل و مقابله با تنش‌­های محیطی ازجمله تنش دمایی از طریق افزایش سرعت انتقال مواد غذایی می­‌شود و به علاوه هورمون سیتوکینین تأثیر مستقیمی در ریشه­ زایی گیاه دارد.

^ ^

کود عصاره‌­ی جلبک دریایی شرکت  آرمان­ بذر ­سپاهان با نام تجاری «سی­فِر استار» تهیه شده از جلبک‌­های قهوه‌­ای سارگاسوم آسکوفیلوم نودوسوم و لامیناریای پرورش­‌یافته در آب­های گرم اقیانوس آرام می­‌باشد. این محصول علاوه بر دارا بودن مقدار قابل توجهی از آلجینیک‌­اسید، دارای هورمون­‌های محرک رشد شامل اُکسین، سیتوکینین و جیبرلین و همچنین ترکیبات ویژه­ی آلی، آمینواسید و پتاسیم می­‌باشد. استفاده از این کود در طول دوره­‌ی رشد گیاه به ویژه به روش محلول­‌پاشی تأثیر چشم­گیری در افزایش میزان گل­‌انگیزی گیاه دارد. افزایش ریشه‌­زایی، تسریع در جوانه­‌زنی بذور، بهبود رنگ‌­پذیری میوه، افزایش خاصیت انبارداری و مقاومت گیاه در برابر تنش­های محیطی و آفات و بیماری­ها از دیگر مزایای استفاده از سی­فِراستار می‌­باشد.

دستور مصرف به روش کودآبیاری

.سی‌­فِراستار قابل استفاده برای همه­‌ی محصولات به روش­های کودآبیاری، محلول­‌پاشی و بذرمال است

Print (Demo)