95024977 031

هومی‌استار | HUMI STAR

شماره ثبت ماده کودی: 47271

هومی‌استار | Humi Star

کود هیومات پتاسیم 75%
کود آلی ویژه‌‌ی ریشه زایی

اهمیت مواد آلی در خاک

ماده‌­ی آلی از اجزای بسیار مهم خاک است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم تغذیه‌­ی گیاه، رشد و تولید محصول را تحت تأثیر قرار می­دهد. با توجه به قرار داشتن ایران در اقلیم خشک و عدم بارش مطلوب سالیانه، بیشتر مناطق خشک و نیمه ­خشک ایران با مشکل جدی کمبود مواد آلی مواجه هستند. در شرایط کمبود ماده­ی آلی در خاک با مشکلاتی از جمله خارج شدن عناصر از دسترس گیاه از طریق آبشویی و یا تثبیت عناصر، ظهور علایم کمبود و در نهایت کاهش راندمان محصولات کشاورزی مواجه هستیم. استفاده از کودهای آلی به عنوان یک عامل کلات­‌کننده در خاک قابلیت جذب عناصر را به میزان قابل توجهی افزایش می­دهد و باعث بهبود چشمگیر راندمان محصولات کشاورزی می­شود.

در گذشته استفاده از کودهای دامی بسیار مرسوم بوده به طوری که مصرف مداوم آن مشکلات متعددی نظیر حضور بذر علف­های هرز و احتمال افزایش قارچ و باکتری از طریق مصرف را به همراه داشته است. همچنین شوری بالای برخی از ترکیبات کودهای دامی استفاده مداوم از  آن ها را محدود می­کند. از این رو استفاده از مواد هیومیکی جایگزین بسیار مناسبی برای کودهای دامی است که علاوه بر تأمین و افزایش ماده­ی آلی خاک باعث کنترل و کاهش شوری خاک می­شود.

ضرورت استفاده از هیومیک‌اسید

هیومیک‌­اسید از معادن ((لئوناردیت)) استخراج می­شود. این معادن علاوه بر هیومیک‌­اسید دارای فولویک‌­اسید و ترکیبات کربنیِ دیگری می‌­باشند که نقش بسزایی در افزایش میزان ماده­ی آلی خاک دارند. مواد هیومیکی مکمل بسیار خوبی برای کود­های شیمیایی به شمار می­آیند زیرا با قابلیت کلات­کنندگیِ زیاد جذب عناصر را بالا می­برند و عملکرد محصولات کشاورزی را حداقل تا % 40 افزایش می­دهند.

اثرات هیومیک‌اسید بر گیاه
  • بهبود ریشه زایی و افزایش حجم ریشه
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی از جمله شوری، خشکی، سرمایی، گرمایی، آفات و بیماری های گیاهی و سموم کشاورزی
  • بهبود کیفیت و راندمان محصولات کشاورزی
  • افزایش سرعت جوانه زنی بذور
اثرات هیومیک‌اسید بر خاک
  • بهبود ساختار فیزیکی و دانه بندی خاک
  • افزایش ظرفیت نگهداری آب در خاک
  • افزایش راندمان مصرف کودهای شیمیایی به دلیل قابلیت کلات کنندگی بالا
  • تنظیم pH وکاهش شوری خاک
^ ^

هیومات پتاسیم شرکت آرمان­‌بذر­سپاهان با نام تجاری ((هومی استار)) دارای  % 70 هیومیک­‌اسید و مقادیر معینی از فولویک‌­ا‌‌سید و پتاسیم محلول به همراه سایر ترکیبات ویژه است که جذب عناصر را به میزان قابل توجهی افزایش می­‌دهد. این کود کاملاً قابل حل در آب می­باشد و فاقد هرگونه ترکیبات کلریدی و عناصر سنگین است. رامبو قابلیت استفاده برای همه­‌ی محصولات کشاورزی به روش­های کودآبیاری و چالکود را دارد.

دستور مصرف به روش کودآبیاری
Print (Demo)
دستور مصرف به روش چالکـود

میزان استفاده از هومی‌استار در فصل زمستان مطابق با جدول زیر است.

Print (Demo)