95024977 031

آرمافرت | NPK 12-61-0

12.61.0 (Demo)

شماره ثبت ماده کودی: 77643

آرمافرت | NPK 12-61-0

کود کامل
ویژه‌ی افزایش کیفیت و عملکرد محصول

كاربرد اصلی كود كامل ((ماكرو)) همچون ساير كودهای شيميايی تأمين عناصر غذايی خاک به منظور تأمين نياز غذايی گياهان جهت حداكثرسازی بهره‌وری از خاک است که در زمين‌­هاي زراعی، باغبانی و نيز اراضی شور استفاده می­شود.

نیتروژن

((ازت)) یکی از عناصر اصلی مورد استفاده‌­ی گیاهان است که وجود مقادیر کافی از این عنصر برای ساخت کلروفیل ضروری است. بیشترین درصد اندام گیاهی را ازت تشکیل می‌­دهد. این عنصر نقش ساختاری در بهبود رشد رویشی و سبزینه­‌ای گیاه دارد و یکی از اجزای اصلی در ساخت اسیدهای آمینه،  پروتئین، کلروفیل و کوآنزیم‌­ها به شمار می­رود.

کمبود ازت موجب کاهش رشد عمومی گیاه می‌­شود. در شرایط کمبود ازت برگ­ها به دلیل ساخته نشدن کلروفیل کافی، زرد رنگ می‌شوند و ریزش می­کنند. درمیان غلات، ذرت و برنج  به دلیل عملکرد بالاتر نیاز بیشتری به ازت دارند و کمبود این عنصر در غلات موجب کاهش پنجه‌زنی می­‌شود.

فسفر

((فسفر)) بعد از نیتروژن مهم­ترین عنصر غذایی ضروری و پرمصرف در گیاه است. فسفر برخلاف ازت که در رشد رویشی گیاه نقش دارد، عنصری مهم و ضروری در رشد زایشی و تشکیل گل و میوه می­باشد. فسفر نقش اساسی در تشکیل بذر داشته و به مقدار زیاد در بذر و میوه یافت می­شود. فسفر عنصری مهم در فعالیت­های متابولیکی گیاه است و به طور غیرمستقیم بر عملکرد محصولات تأثیر می‌گذارد.

کمبود فسفر سرعت رشد را متوقف می­‌کند و باعث کاهش کیفیت میوه و بذر می­‌شود. همچنین در خاک­های دارای فسفر پایین خاصیت انبارداری محصول و همچنین مقاومت آن دربرابر سرما نیزکاهش می­‌یابد.

^ ^

(( آرمافرت  0 -61-12)) دارای نیتروژن و مقادیر بالایی از فسفر همراه با ترکیبات فولویک­‌اسید و آمینواسید است. این محصول برای استفاده در مراحل ابتدایی رشد گیاه جهت کمک به ریشه­‌زایی و به علاوه در زمان گل­‌دهی و پرکردن میوه مناسب است. آرمافرت با دارا بودن مقادیر بالایی از اسید­فولویک باعث افزایش اثربخشی کودهای ماکرو و میکروالمنت می­‌شود و به علاوه عناصری که در خاک به فرم غیر قابل جذب درآمده­‌اند را آزاد می کند و در دسترس گیاه قرار می­‌دهد. ترکیبات آمینواسید موجود در این کود مقاومت گیاه را در برابر تنش‌­های محیطی در طول دوره­ی رشد افزایش می­‌دهد. آرمافرت دارای خاصیت انحلال % 100 در آب، قابل استفاده به روش کودآبیاری، فاقد ترکیبات کلریدی و عناصر سنگین است.